Justas

Justas Kučinskas

Judėjimo pagrindų mokytojas, Movement Vilnius įkūrėjas, Adhikari lygio klasikinės Mai Ram jogos mokytojas, choreografas, šokėjas, filosofas.

„Besibaigiant profesionalaus šokėjo karjerai savęs klausiau – kas toliau? Jaučiau ne vien karjeros, bet ir tam tikros žmogiškosios savo egzistencijos dalies pabaigą. Baigėsi ne vien šokis, su juo baigėsi ir dalis manęs. Nė viena kita disciplina, kurios ėmiausi (laipiojimas į uolas, jėgos aitvarai, bėgimas, intensyvios fitness treniruotės) negalėjo duoti tos judėjimo patirties, kurios ieškojau. Tuo pat metu kiekviena iš disciplinų tarsi turėjo bent dalį to, ko ieškojau – kiekviena iš jų buvo vartai atgal į judesį, į judantį save. Kuomet sutikau Ido, išgirdau jo istoriją, pasidarė aišku – tai, ką beveik buvau realizavęs šokyje, tai, ką atvėrė visi kiti judėjimo būdai, ypač joga, buvo pats judėjimo kompleksiškumo patyrimas, per kurį galėjau pažinti judantį save. Visos tos disciplinos, taip pat ir šokis, - nuostabios, tačiau man tapo aišku, jog siekiu nebe meistriškumo kiekvienoje iš jų, bet jų pagalba siekiu paties judėjimo meistriškumo, siekiu tapti pačiu judančiu savimi.
Tuo pat metu šis kelias tapo ne mažiau intensyvus ir įdomus nei profesionalo karjera. Treniruojuosi kiekvieną dieną, po pora kartų, nuolat darau naujus dalykus. Eidamas šiuo keliu nemažai atrandu ir susisteminu, naujai įvertinu per daugelį metų sukauptas žinias. Daug išmokstu iš savo mokytojų, bendražygių bei mokinių. Gimsta įžvalgos apie pačius bendriausius judėjimo principus. Pakeliui atsiranda noras pasidalinti, pritaikyti įgytas žinias. Daug dėmesio skiriu pačiam žinių perteikimo metodiškumui. Štai užgimė nedidelė judėtojų bendruomenė. Judame, mokomės, atrandame draugų rate. Randasi noras, kad ir daugiau žmonių atrastų judesį, o taip pat, kad patirtų mokymosi ir atradimo džiaugsmą bendruomenėje. Štai ir Movement Vilnius.“