Justas Kučinskas

Adhikari lygio klasikinės Mai Ram jogos mokytojas, choreografas, šokėjas, filosofas.

„Besibaigiant profesionalaus šokėjo karjerai savęs klausiau – kas toliau? Jaučiau ne vien karjeros, bet ir tam tikros žmogiškosios savo egzistencijos dalies pabaigą. Baigėsi ne vien šokis, su juo baigėsi ir dalis manęs. Nė viena kita disciplina, kurios ėmiausi (laipiojimas į uolas, jėgos aitvarai, bėgimas, intensyvios fitness treniruotės, galiausiai – net joga) negalėjo duoti to. Tuo pat metu kiekviena iš disciplinų tarsi turėjo bent dalį to, ko ieškojau – kiekviena iš jų buvo vartai atgal į judesį, į judantį save. Kuomet sutikau Ido, išgirdau jo istoriją, pasidarė aišku – tai, ką beveik buvau realizavęs šokyje, tai, ką atvėrė visi kiti judėjimo būdai, ypač joga, buvo pats judėjimo kompleksiškumo patyrimas, per kurį galėjau pažinti judantį save. Visos tos disciplinos, taip pat ir šokis, - nuostabios, tačiau man tapo aišku, jog siekiu nebe meistriškumo kiekvienoje iš jų, bet jų pagalba siekiu paties judėjimo meistriškumo, siekiu tapti pačiu judančiu savimi.
Tuo pat metu šis kelias tapo ne mažiau intensyvus ir įdomus nei profesionalo karjera. Treniruojuosi kiekvieną dieną, po pora kartų, nuolat darau naujus dalykus. Eidamas šiuo keliu nemažai atrandu ir susisteminu, naujai įvertinu per daugelį metų sukauptas žinias. Daug išmokstu iš savo mokytojų, bendražygių bei mokinių. Gimsta įžvalgos apie pačius bendriausius judėjimo principus. Pakeliui atsiranda noras pasidalinti, pritaikyti įgytas žinias. Daug dėmesio skiriu pačiam žinių perteikimo metodiškumui. Štai užgimė nedidelė judėtojų bendruomenė. Judame, mokomės, atrandame draugų rate. Randasi noras, kad ir daugiau žmonių atrastų judesį, o taip pat, kad patirtų mokymosi ir atradimo džiaugsmą bendruomenėje. Štai ir Movement Vilnius.“

Jekaterina Kučinskienė

Šokėja – Nacionalinio Operos ir Baleto teatro solistė, jogos mokytoja, dviejų vaikučių mama.

„20 metų buvau baleto sistemoje, galima sakyti stūmiau visas įmanomas fizinio pasirengimo ribas. Mano kūnas regis galėjo viską: buvo tvirtas, lankstus, galėjau atlikti aukščiausius šuolius, „patraukti“ ilgiausius solinius vaidmenis tiek klasikinio tiek modernaus baleto spektakliuose.
Tačiau „tobulo“ kūno ir preciziškai tikslių judesių formavimas turėjo nematomą – tamsiąją savo pusę. Visa, kas ne baletas, man rodėsi esą „neprofesionalu“ ir judesio požiūriu nepakankamai vertinga. Nenuostabu – nuo mažens buvau mokoma atsargiai ir įtariai žiūrėti į kitas judesio formas. Aukščiausio lygio baleto koledže Minske mums buvo draudžiama važinėti riedučiais, dviračiu, bėgti, ar paprasčiausiai laipioti į medžius. Buvo įtariai žvelgiama ir į kitus šokio žanrus ar fizinio parengimo sistemas. Buvome mokomi nedaryti nieko, kas potencialiai gali pakenkti mano specializuotų judesių ir raumenų struktūros sistemai. Tad galiausiai net tapdama geresne baleto šokėja aš tapau vis abejingesnė pačiam judesiui. Mane kamavo daugeliui baleto artistų būdingi (vadinamieji – specialybiniai) stuburo, kelių, pėdų ir čiurnų skausmai. Dar norėjau būti scenoje, tačiau vengdama veriančio skausmo „kitaip“ judėti beveik nenorėjau. Ne vienas gydytojas pažvelgęs į mano magnetinio rezonanso rezultatus stebėjosi kaip aš dar apskritai judu ir prognozavo liūdną ateitį.
Viskas pradėjo keistis tuomet, kai į mano gyvenimą, kartu su Justu, (ir nepaisant senų įsitikinimų) pasibeldė visa fizinių veiklų įvairovė. Pradėjau lipti į uolas, bėgti ilgus atstumus, slidėmis leistis nuo kalnų, mokytis judesio improvizacijos, bei man lig tol nepažinto „Lotynų Amerikos šokių“ žanro. Kartu su Justu tapome daugkartiniais Europos čempionatų vicečempionais, Pasaulio čempionatų finalininkais, daugelio prestižinių varžybų kviestiniais svečiais. Prasidėjęs pokytis tapo ypatingai aiškus ir įgavo pagreitį tuomet, kai susipažinau su Ido Portal mokomais judėjimo principais ir pačiu požiūriu į judesį. Žinių visuma ir įsisąmoninta judesio kompleksiškumo prigimtis leido man savo pačios kūną tarsi pažinti iš naujo, o su tuo – atgauti natūralų judesį be skausmo ir išorinio savęs vertinimo. Ido sistema man leido individualizuoti judesį, o fizinis pasirengimas tapo gyvu dinamišku procesu. Mano naujai surastas judėjimo būdas leido man laisviau judėti ir balete ir net tuomet, kai regis turėjau būti toliausiai nuo sporto – per du nėštumo laikotarpius.
Man sugrįžo judėjimo džiaugsmas. Dabar mano kūnas vėl tvirtas ir lankstus, tik šį kartą be skausmo ir pasirengęs ne vien scenai, bet ir tikriems gyvenimo iššūkiams.“

Severas Švedas

Fizinės medicinos ir reabilitacijos specialistas, masažo terapeutas.

"Iki 2013m. mano pagrindinis darbas buvo krepšinis. Dirbau su skirtingais treneriais, išbandžiau įvairias metodikas ir tikėjau, kad jų perduodamos žinios padės man būti geresniu – sveikesniu, stipresniu, greitesniu, šoklesniu, labiau koordinuotu žaidėju. Suvokiau save labiau krepšininku nei žmogumi. Su savo kūnu dirbdavau 2-3 kartus dienoje ir dėmesį skirdavau elementams, kurių reikėjo krepšinio aikštelėje – stiprindavau jau ir taip stiprias kūno vietas ir judesių grandines. Tik baigęs krepšinio karjerą supratau, kad visi specifiniai judesiai buvo menkai pritaikomi kasdieniame gyvenime. Įvyko kažkoks vidinis lūžis, nebejaučiau malonumo eiti į sporto klubus ir daryti tas pačias pratimų sekas. „Vardan ko?“ vis klausiau. Paprastai tariant – pasikeitė požiūris į sportą, judesį, save patį. Norėjosi atrasti kitokį save, norėjosi judėti, gyventi be fizinių skausmų, susikalbėti su savo kūnu miesto ir užmiesčio kontekstuose – sugebėti atliepti gyvenimiškus iššūkius tuo metu kai jie iškyla. Taip pat degiau noru toliau tęsti pažintį su savo kūnu. Pradėjau studijuoti fizinę mediciną ir masažo terapiją. Per Justą susipažinau su Ido Portal, judesio kultūra ir nauja perspektyva į sportą. Ši pažintis apvertė mano „sporto pasaulį“ aukštyn kojom. Prisiėmiau visą atsakomybę už savo kūną ir mokymosi procesą, traumas, sveikimą, žinias, jų pritaikymą. Ėmiau domėtis tuo, kas nematoma, tačiau jaučiama – naujų neurologinių jungčių vystymu. Iš naujo tapau žingeidus. O svarbiausia – atsivėrė nauja perspektyva į žmogaus kūną ir judesį. Žvelgiant per naują perspektyvą net ir lengviausi, jau gerai pažįstami judesiai, tapo nauji, įdomus ir efektyvūs. Džiaugiuosi galimybe atrasti, žaisti, judėti ir tyrinėti kartu bendruomenėje, kurioje palaikome vieni kitus beatsiveriančiame mokymosi ir pažinimo pasaulyje."

+370 698 03813

12 J. Jasinskio g.
Vilnius - 01112, Lietuva

©2019 Movement Vilnius